نرم افزار تشخیص چهره حیوانات برای نجات جانشان

تجهیزات نظارت تصویری

نرم افزار تشخیص چهره حیوانات برای نجات جانشان

ردیابی یکی از بخش‌های مهم تلاش برای حفظ حیات وحش است. پیش از این و در روشی سنتی، محافظان محیط زیست با استفاده از دستگاه‌های ردیابی، حیوانات را دستگیر کرده و نشانه گذاری می‌کردند تا حیوان را زیر نظر بگیرند و از آنها محافظت کنند. علاوه بر آن ممکن است این سیستم‌ها باعث ایجاد استرس، آسیب‌های جسمی و حتی “مرگ” حیوان شوند.

در همین راستا، محققان دانشگاه ایالتی میشیگان یک نرم افزار تشخیص چهره PrimNet طراحی کرده‌اند که می‌تواند چهره حیوانات را تشخیص دهد و به حفظ جان آنها کمک کند. این محققان برای شروع به کارگیری تصاویر در سیستم، از تصاویر سه پستاندار “میمون طلائی”،”شامپانزه‌ها” و “میمون‌های لمور” استفاده کردند. پس از آن نیز از این مجموعه داده‌ها برای آموزش “شبکه عصبی” نرم افزار استفاده کردند تا هر حیوان به صورت انفرادی شناسایی شود.ئبرای اینکه استفاده از این نرم افزار ساده‌تر شود، محققان یک برنامه اندروید متناظر با این نرم افزار تحت عنوان “PrimID” نیز ساخته‌اند.

محافظان محیط زیست به سادگی یک عکس ناگهانی از حیوان می‌گیرند و آن را وارد برنامه می‌کنند. سپس این سیستم یک انتخاب تطبیقی تولید می‌کند که به احتمال ۹۰ درصد صحیح است. اگر عکس تطبیقی درست نبود، پنج احتمال انتخابی برای کاربر نمایش داده می‌شود.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر  در مورد محصولات mna می توانید به وبسایت www.MNA.ir  مراجعه و یا با شماره تلفن  ۸۸۵۰۱۴۵۵-۰۲۱ نمایید.

 

 

 

آخرین اخبار و اطلاعات صنعت نظارت تصویری : WWW.IRANALARM.COM

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *