واحدهای زیرمجموعه بخش فناوری نانو :

 • واحد تولید:

واحد تولیدی شرکت تولیدی میکرونرم ­افزار با هدف تولید صنعتی نانو ذرات به عنوان مواد اولیه تولید ده ها محصول متنوع صنعتی و تجاری جهت صنایع نفت، پتروشیمی، نساجی، رنگسازی، خودروسازی و … احداث شده و فعالیت دارد. در این واحد نانو ذرات تولید می ­شود. راندمان تولیدی در این روش به میزان و ظرفیت تولید صنعتی با توجه به سفارش وابسته است. مزایای این روش عبارتند از:

 1. نرخ بالای تولید
 2. کوتاه بودن زمان فرآیند
 3. امکان تولید نانوذرات با ترکیبات مختلف
 4. امکان کنترل اندازه و شکل ذرات با کنترل میزان انرژی
 5. امکان تولید ذراتی با ساختار غیرتعادلی
 6. زیاد بودن فعالیت شیمیایی پودرهای تولیدی نسبت به روشهای دیگر به دلیل ماهیت غیرتعادلی آن
 7. افزایش بازده انرژی مورد استفاده در حالت پالسی
 8. سادگی فرآیند
 • واحد کنترل کیفی:

نانوذرات تولیدی پس از پروسه تولید در واحد کنترل کیفیت شرکت تولیدی میکرونرم­ افزار مورد ارزیابی متخصصان و کارشناسان مربوطه قرار می­گیرند. در این واحد، علاوه بر بررسی مشخصات نانوذرات تولیدی مانند اندازه ذرات، مورفولوژی و فاز کریستالی، خواص نانوذرات نیز از قبیل خاصیت فتوکاتالیستی، پایداری کلوئیدی و غیره تحت بهینه­سازی قرار می­گیرد تا محصول نهایی با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار گیرد.

با توجه به اینکه در بسیاری از صنایع مانند صنایع نفت، پتروشیمی و پلیمر و … کلوئیدهای پایدار از نانوذرات جهت دیسپرسیون مؤثر در بستر مورد نظر، کاربرد بیشتری دارند، تحقیق و پژوهش و تهیه کلوئیدهای پایدار از این نانوذرات در بسترهای مورد سفارش از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

علاوه بر این، در این واحد، نانوذرات تولیدی تحت عملیات passivation ، جهت ایجاد لایه محافظتی بر روی اینگونه ذرات فعال با هدف محافظت از آنها در دوره انبارداری قرار می­گیرند.

 • واحد تحقیق و توسعه:

با توجه به اینکه امروزه محصولات نانوساختار خواص ویژه و منحصربفردی را با خود به ارمغان آورده­اند، واحد تحقیق و توسعه شرکت تولیدی میکرونرم ­افزار با تمرکز بر حوزه­ های پرکاربرد نانوفناوری و با همکاری و مشاوره با اساتید و متخصصان دانشگاهی در زمینه های مختلف کاربردی نانومواد، در حوزه طراحی و ساخت این قبیل  محصولات فعالیت دارد. که از آن جمله می­توان به نانوپوششهای فتوکاتالیست بر روی سطوح مختلف با کاربرد آسان­تمیزشوندگی و تجزیه آلودگیهای محیطی اشاره کرد. در این واحد متخصصان با هدف ارائه محصولات نوین و همچنین ارتقاء کیفیت محصول تولیدی به تحقیق و پژوهش می­پردازند تا زمینه­ای جهت ورود محصول مبتنی بر دانش فنی به بازار مصرف باشد.

لازم به ذکر است یکی از پروژه­های تعریف شده در این واحد، پوششهای نانوساختار آسان­ تمیزشونده بر روی سطوح جذبی و غیرجذبی است که خواص آنها بطور دقیقتر در قسمت محصولات ذکر شده است.

نانوذرات سوسپانسیون

نانوذرات پودر

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت تولیدی میکرو نرم افزار می باشد. © Copyright - MNA